Palubní přístroje - NASA Marine - Navtex a ostatní přístroje

výrobce     cena    

Konvenční NAVTEX antény v reakci na elektrické součásti spojené s NAVTEX rádiového signálu. Obvykle fungovat dobře na moři, kde jsou elektrická interference je nízká, ale může být někdy zahlceni rušením zvláště když v přístavu a je propojen s přípojkou.
Ve většině malých plavidel elektrický systém funguje jako účinný důvod pro anténu, ale může to být také zdrojem rušení prováděného od jiných elektrických zařízení na palubě. Elektrická interference může mít za následek špatný příjem a to zejména v přístavu, kde je okolní úroveň je vysoká nebo na moři, když špatně potlačeny elektrická zařízení v provozu.
Všesměrový H-Vector anténa není citlivá na elektrické pole, ale na magnetické složky NAVTEX signálu. V důsledku toho je méně citlivý na místně generované rušení, a jak to nepotřebuje půdu, která není ovlivněna provedla pozemní rušení, zda v přístavu nebo na moři.
Výsledkem je to, že za nepříznivých podmínek, H-Vector anténa může přinést významné zlepšení pro NAVTEX příjmu. Houba ve tvaru anténa je kompatibilní s Clipper NAVTEX, série 2 Target NAVTEX as NAVTEX motorem. To může být namontován na střeše kabiny nebo lištu pomocí vhodného závitového antény základny.
Poznámka - anténa držák není součástí dodávky. Existuje několik možností na výběr.
H Vector Anténa je kompatibilní s:
EASY NAVTEX
CLIPPER NAVTEX
PC NAVTEX PRO - Všechny varianty
TARGET NAVTEX PRO V2
TARGET NAVTEX PRO PLUS (s přepínáním ovládání klávesnicí frekvence)

0 Kč


Popis

Mnoho lodí využívá jako zdroj energie tekutý plyn „Liquified petroleum gas (LPG)”. Pokud jej na lodi používáme, měli bychom být velice opatrní. Ve své plynné fázi je totiž lehčí než vzduch a udržuje se tedy vždy v nejspodnějších místech uzavřených prostor. Jakýkoliv únik plynu způsobí jeho hromadění u dna lodě bez možnosti úniku a vzniká možnost exploze. Gas monitor sleduje okolí na obsah LPG a varuje pokud jeho hladina překročí 10% nejnižšího výbušného limitu (LEL). Máme tak postačující varování odvětrat prostor ještě před vznikem velmi nebezpečné události. Systém se skládá z monitorovací jednotky montované v kabině a sensoru. Jednotka zabezpečuje vizuální a zvukovou výstrahu pokud sensor zaregistruje hladinu LEL na 10%. Také informuje o případných poruchách jednotky jako je např. poškození kabelu atp. K jednotce je možné připojit spouštěné externí zařízení. Sensor je dodávaný s 5m kabelem a má tlačítko pro test systému. Samotný sensor lze v případě kontaminace jednoduše vyměnit za nový náhradní díl, který si u nás můžete také zakoupit.
Specifikace

Napájecí napětí 9-15V. Nízká spotřeba (typicky 30mA). Systém chybového hlášení informuje posádku o možné poruše systému. Průběžné výkonné monitorování. Levný výměnný katalytický sensor. Výstup pro pohon pomocných externích zařízení. Rozměry - šířka 134mm x výška 70mm x hloubka 28mm LED dioda průběžně informuje o stavu jednotky. Dvoutónový zvukový alarm se aktivuje při dosažení dolní 10% hranice výbušného limitu.

Více informací k přístroji ( manuál zapojení)

4 181 Kč

EX-1 zobrazuje výstupní teplotu v mokrých výfukových systémech a včas upozorňuje na možné problémy. V přístroji se naprogramuje teplotní hranice, při jejímž překročení se spustí zvuková signalizace. Technické specifikace: Kompaktní rozměry: 125 x 62 x 23mm LCD displejem s vysokým kontrastem Napájení 8-15 V, nízká spotřeba Součástí balení je sensor a 5-ti metrový kabel.

4 307 Kč

Nový kompaktní monitor akumulátorů. Minimální rozměry, pouhých 124x62x23mm. Je navržen speciálně pro použití v místech, kde je rozměr zásadním faktorem výběru. Nyní už i karavany, malé lodičky, mobilní domy, všude kde je nedostatek prostoru, mohou také využívat výhody tohoto přístroje. Přístroj BM-1C je navržen pro monitorování 12V olověných bateriových systémů s kapacitou až 600Ah. Je dodávaný v kompletu s přesným 100A bočníkem a připravenou kabeláží umožňující velmi jednoduché zapojení. Jednotka neustále monitoruje napětí, proud (nabíjecí nebo vybíjecí), počet Ah (nabitých nebo vybitých), stav baterie a čas potřebný na nabití nebo vybití baterie. Tyto informace více zefektivní využití baterií, vedou k prodloužení jejich životnosti a omezují riziko výpadku. Vizuální alarm min. hodnoty napětí, jednoduchá obsluha, zobrazení V/A/Stav nabití, Ah nebo provozní čas. Specifikace Spotřeba pouhých 1.5mA!

4 361 Kč

BM-1 (BT) monituruje lodní nebo karavanové olověné akumulátory a bezdrátově přenáší data přímo do mobilního telefonu nebo tabletu.

Jednoduchou aplikaci pro Android si můžete stáhnout z Obchodu Google Play. Aplikace zobrazuje napájecí napětí baterií, proud vybíjení nebo nabíjení, stav nabíjení, čas do nabití nebo vybití baterie. Zvuk alarmu varuje, pokud je úroveň baterie nebezpečně nízká. Zobrazí také napětí startovací baterie.

Pro uživatele Apple je aplikace s dalšími funkcemi, které lze zakoupit v obchodě Apple App Store. 

Monitor odebírá proud 2 mA, je dodáván s bočníkem 100 A a připraveným kabelem, který zjednodušuje připojení k servisní baterii.

 

Specifikace

Napájení 8 – 16 Volts DC

Napájecí proud 2.0 mA

Kapacita baterie 5 – 600 Ah

Zatěžovací proud 100 AMPS Maximum

Nabíjecí proud 100 AMPS Maximum

5 060 Kč


Popis

Přístroj PC Navtex USB je dvoukanálový navtex přijímač, který zobrazuje zprávy na počítači. Příjímá zprávy dokonce ikdyž je počítač nepřipojený. Zprávy navtextu jsou ukládáný do obrovské vnitřní paměti přístroje a po připojení počítače je lze stáhnout. Stahování dat je rychlé a software umožňuje vybrat si, které zprávy mají být staženy. Přístroj můžete trvale nechat zapnutý i po dobu vaší nepřítomnosti na lodi. Poté co se vrátíte na loď, připojíte k přístroji počítač a okamžitě stáhnete aktuální předpověď počasí nebo libovolnou jinou zprávu uloženou v paměti PC Navtex USB.
Specifikace

Provoz na příjmu kmitočtech 518 a 490 kHz. 12V napájení s velmi nízkou spotřebou, 27mA. V dodávce je standardní Nasa Navtex anténa. Napájecí napětí 10-16Vss. Rozměry - 115mm x 100mm x 30mm. Anténa vysoká 195mm (je dodávaná se 7m propojovacím kabelem).

5 591 Kč


Popis

AIS pro PC je dodávaný s licencí software SeaClear, propojovacím kabelem do sériového portu PC a 12V napájecím kabelem. AIS pro PC a konvenční námořní anténa je vše co potřebujete abyste mohli vykreslovat polohy plavidel přímo na vašem PC. Software je kompatibilní s OS Win95, 98, ME, XP, 2000 a NT a obsahuje světovou mapu na které jsou plavidla vykreslována. Libovolné z plavidel na displeji lze označit a zobrazit odpovídající AIS data. Do toho patří název lodě, identifikátor mmsi, zeměpisná poloha, volací znak, cíl plavby, atd. V AIS pro PC je možné také sdílet data s GPS přijímačem. Takto připojená GPS zobrazuje na displeji přímo také vlastní plavidlo s jeho zeměpisnou šířkou a délkou. Jednotka přijímá AIS na obou A i B kanálech. Ve výchozím nastavení střídá mezi oběma kanály. AIS pro PC lze použít i pro další PC software, které mají schopnost vstupu AIS dat. Podrobnosti o možnosti propojení s dalším software vám poskytne prodejce tohoto software. Jednotka přenáší data ve formátu NMEA 0183HS s rychlostí 38 400 baudů tak, aby vyhovovala VDM AIS a ITU-1371. Pokud vaše PC neobsahuje 9pinový seriový vstup, lze použít levný USB konektor, který lze objednat přímo na našem shopu http://www.e-4u.cz/.
Specifikace

Pracovní frekvence 162,025 a 161,975 MHz. Napájecí napětí 10-16Vss. Spotřeba proudu 43mA. Vysílané zprávy 1, 2, 3, 4, 5, 11 a 21. Anténa - 50 Ohm BNC konektor. Data konektor - 9 pinů, typ D. Montáž pomocí dvou přírub. Rozměry - 115mm x 100mm x 30mm. Výstupní formát: NMEA 2000 (3840 Baudů); VDM obálka řetězce odpovídá ITU-1371. NMEA RMC z GPS. (Různé parametry přijímače jsou továrně přednastaveny, ale lze je měnit z PC pokud vlastníte odpovídající software.)

5 968 Kč


Popis

Tento přístroj bez snímače je vhodné propojit s řadou Clipper a Target na měření směru a rychlosti větru. Jednotku Clipper a Target lze propojit s MeteoManem a získat tak na Meteomanu historii rychlosti větru. Snímač Clipper a Target ale neobsahuje senzor vnější teploty. MeteoMan proto bude ukazovat pouze vnitřní teplotu. Podrobnější popis funkcí přístroje najdete níže u Meteomana se snímačem větru.
Specifikace

Technické údaje o tomto přístroji najdete u Meteomana se snímačem. Neobsahuje propojovací NMEA kabel mezi jednotkou Clipper a Target. Jde o jdenoduchý propojovací kabel, který lze vyrobit na požádání.

Více informací k přístroji ( manuál zapojení)

6 004 Kč


Popis

Přijímač Target HF3 je vynikající výrobek pokrývající spektrum signálu 30Khz až 30Mhz. Pro ty, kteří jsou nováčci v SSB příjmu jednotka obsahuje vše co budete potřebovat pro příjem. Včetně obsáhlého manuálu zahrnujícího užitečné námořní frekvence. Řízení přijímače na čelním panelu umožňuje změnit mód z úzkého SSB příjmu na širší audio filtr, který dovolí příjem kvalitního audio signálu ze stanic slyšitelných po celém světě. Přijímač obsahuje paměť na 10 oblíbených frekvencí. Velký LCD displej zobrazuje přesně naladěnou frekvenci, kterou není nutné při SSB příjmu korigovat, protože přístroj má plnohodnotný syntetizér. Přístroj TARGET HF3/P má na zadní straně konektor s audio výstupem, který slouží pro připojení k softwaru pro příjem počasí, RTTY zpráv a Navtex zpráv třetích stran. Přístroj je dodávaný kompletní se základní drátovou anténou, 12V napájením, zvláštním kabelem pro 12V připojení a manuálem.
Specifikace

Indikátor úrovně signálu (S metr), Plná syntéza, Frekvenční rozsah 30Khz - 30Mhz, Mód USB/AM/LSB, SSB 3,8kHz šířky, Paměť pro 10 frekvencí, AM 6kHz šířky, Audio výstup 2W, Napájení 12Vss, Spotřeba 300mA, Rozměry šířka 180mm, výška 58mm, hloubka 170mm.

8 356 Kč


Popis

Přijímač Target HF3W je vynikající výrobek pokrývající spektrum signálu 30Khz až 30Mhz. Pro ty, kteří jsou nováčci v SSB příjmu jednotka obsahuje vše co budete potřebovat pro příjem, včetně sw pro příjem zpráv a obsáhlého manuálu zahrnujícího užitečné námořní frekvence. Přístroj TARGET HF3W má na zadní straně konektor s audio výstupem, který slouží pro připojení k počítačí s nainstalovaným softwarem pro příjem počasí, RTTY zpráv a Navtex zpráv. Přístroj je dodávaný kompletní se základní drátovou anténou, 12V napájením, zvláštním kabelem pro 12V připojení a manuálem. Řízení přijímače na čelním panelu umožňuje změnit mód z úzkého SSB příjmu na širší audio filtr, který dovolí příjem kvalitního audio signálu ze stanic slyšitelných po celém světě. Přijímač obsahuje paměť na 10 oblíbených frekvencí. Velký LCD displej zobrazuje přesně naladěnou frekvenci, kterou není nutné při SSB příjmu korigovat, protože přístroj má plnohodnotný syntetizér. HF3W je dodávaný se softwarem na CD a propojovacím kabelem, který propojí přijímač se zvukovou kartou (3,5 jack konektor připojovaný na vstup mikrofonu zvukové karty). Software umožňuje příjem obrázků synoptických map předpovědí počasí, příjem radiotelexových zpráv s předpovědí počasí a příjem Navtexových zpráv. Abyste mohli přijímat synoptické mapy a předpovědi o počasí z celého světa, Navtex zprávy nebo RTTY zprávy stačí nainstalovat přiložený software a propojit přijímač s počítačem dodaným propojovacím kabelem.
Specifikace

9 728 Kč

Popis Při plánování plavby je pro jachtaře základní informací znalost předpovědi počasí. Historie změn tlaku a historie rychlosti větru je neocenitelným indikátorem pro krátkodobou předpověď počasí. Mnoho jachtařů spoléhá na levné pokojové barometry, které jsou nepřesné, mají malou rozlišovací schopnost změny tlaku a nezaznamenávají vůbec historii. Existuje několik druhů kvalitních a přesných záznamových zařízení zachycujících průběhy tlaku, které většinou zaznamenávají historii tlaku na papír, ale papír se vlivem vlhka na lodi může zablokovat. Náš digitální přístroj MeteoMan láme tyto bariéry. Poskytuje přesné měření, záznam tlaku a rychlosti větru na více jak 5 dnů s vysokým rozlišením. Přístroj má jednoduchou obsluhu, je spolehlivý, má robustní konstrukci a velmi malou spotřebu. K Meteomanu lze připojit externí NMEA snímač rychlosti větru, který umožní také měření směru a rychlosti větru a venkovní teploty. MeteoMan tak jachtaři poskytuje solidní meteorologické informace. Hlavní displej zobrazuje rychlost a směr větru, okolní teplotu a barometrický tlak. Aby lépe napovídal trend vývoje počasí zobrazuje také přesný průběh změny tlaku a rychlosti větru v předchozích pěti dnech. Jako doplněk k meteorologickým funkcím přístroj obsahuje také funkce lodního chronometru, stopek, umožňuje odpočítávání času, zobrazuje vnitřní teplotu a napětí na baterii. MeteoMan lze připojit k NMEA Clipper větrnému systému odkud na Clipper výstupu přebírá rychlost a směr větru. NMEA větrný snímač je dodávaný s montážní sadou a 20m 2-žilového stíněného kabelu. NMEA 0183 obsahuje: Rychlost a směr větru MWV, Teplota XDR Specifikace Rozsah atmosferického tlaku: 850 až 1100mb (možná kompenzace tlaku) Historie tlaku: Rozsah 1...950 až 1050mb Rozsah 2...980 až 1030mb s rozlišením 0,5mb Doba záznamu: 0 - 120 hodin 0 - 60 hodin 0 - 30 hodin Rychlost větru (pokud je připojen NMEA snímač větru) Max. rychlost 100 uzlů Historie rychlosti větru:Rozsah 1... 0 až 100 uzlů Rozsah 2... 0 až 50 uzlů Rozsah 3... 0 až 25 uzlů Doba záznamu 0 - 120 hodin 0 - 60 hodin 0 - 30 hodin Rychlost větru (pokud je připojen NMEA snímač větru) 0 - 360 stupňů (v relativním módu) Levobok 180 stupňů a pravobok 180 stupňů (v námořním módu) Zobrazení v analogovém nebo digitálním tvaru Rozlišení 1 stupeň Hodiny 12-ti nebo 24-hodinový formát zobrazení času, odečítání času 10 a 5 minut, stopky s mezičasem, teplota. Vnější teplota (pokud je připojen NMEA snímač), teplota v kabině, rozlišení 1 stupeň, napájecí napětí 9-15V, Napětí je zobrazeno na displeji s rozlišením 0,1V; spotřeba proudu 100mA (s připojeným NMEA snímačem větru), 150mA (s podsvícením displeje), v standby módu odběr méně než 10mA. Více informací k přístroji ( manuál zapojení)

10 150 Kč


Popis

Přístroj Target Navtex Pro má pozoruhodně jednoduchou obsluhu a velmi užitečné funkce. Jednotka byla vyvíjena s velkým důrazem na jednoduchost obsluhy. V podstatě můžete klidně ztratit dodávanou obsáhlou příručku přístroje a programovat jednotku pouze z menu na displeji - je to skutečně jednoduché. Zprávy se zobrazují na vysocekontrastním podsvíceném LCD displeji s mezerou mezi zprávami. Tak se lze mezi zprávami snadněji orientovat - to je velmi důležité, protože paměť přístroje na zprávy je velmi velká. Můžete si být jisti, že v přístroji máte stále aktuální zprávy, protože pokud se paměť zaplní, pak nejstarší data automaticky uvolní místo pro novější data. Nicméně máte možnost zprávy kdykoliv mazat i ručně. Je to jako nekonečný papír - bez nepořádku nebo dalších výdajů! Přístroj má unikátní funkci přijímače "Data Streamer". Je to velmi užitečná funkce, která uživateli umožňuje sledovat živě zprávy běžící na dolním řádku displeje bez nutnosti složitého programování. Funkce se zapíná stiskem jednoho tlačítka. Navtex je velmi vyspělá celosvětová služba poskytování zpráv v anglickém jazyce. Přijímače Navtex se velmi rychle staly neodmyslitelnými přístroji na palubě a Target Navtex Pro je jeden z nejmodernějších přístrojů této třídy. Tento skvělý přístroj je dodávaný s vlastní aktivní anténou a je navržen pro možnost 24 hodinové služby se spotřebou pouhých 40mA. Můžete si dovolit být bez něj?
Specifikace

Provoz na kmitočtech 518 a 490 kHz; paměť na 800 řádek s mezerami mezi zprávami a nepřerušenými slovy na koncích řádek; automatický reset po výpadku napájení; běžící zprávy; paměť na 5/10 dnů; status programu lze kdykoliv zobrazovat a měnit; podsvícení s možností automatického vypínání podsvícení; snadno čitelný text na kontrastním a podsvíceném displeji; aktivní tyčová anténa 195mm x 40mm se 7m propojovacího kabelu. (možnost objednat montážní sadu na zábradlí a 7m prodlužovací kabel); Napájení 12-15V ss; spotřeba 40mA + 200mA při podsvícení; Rozměry: šířka 220mm, výška 98mm, hloubka 48mm.

10 150 Kč


Popis

AIS radar je první samostatný AIS přijímač/plotr který je speciálně navržen pro nekomerční malé lodě. Displej zobrazuje v dosahu 1, 2, 4, 8, 16 a 32 námořních mil plavidla vysílající AIS signál ve formátu, který je podobný běžnému radaru. Stopa pohybu plavidel zřetelně zobrazuje relativní trasy všech zobrazených cílů na displeji. Políčko napravo zobrazuje rychlost vzhledem k zemi, název lodě, identifikátor mmsi a zeměpisnou šířku a délku cíle vybraného uživatelem. Kompaktní přístroj má bílé podsvícený LCD displej, je napájený z 12V a má velmi nízkou spotřebu proudu. Ovládání AIS radaru je velmi jednoduché.
Specifikace

Systém automatické identifikace objektů AIS je systém VHF transpondérů vysílajících data identifikující plující objekt. Vysílá se název lodě, MMSI identifikátor, zeměpisná šířka a délka polohy plavidla, rychlost, směr a kurz plavidla . Všechna plavidla výtlaku nad 300 tun a všechny osobní lodě jsou povinny používat AIS transponder. Transpondér tak pomáhá monitorovat provoz plavidel a snižuje pravděpodobnost srážky lodí v oblastech s vysokou hustotou plavidel.

Více informací k přístroji ( manuál zapojení)

10 979 Kč


Popis

NASA Mobi systém hlášení muže přes palubu. Skládá se ze základny a až osmi vysílačů pro jednotlivce z posádky nebo cennou výbavu lodě. Při provozu základna neustále sleduje signál z vysílačů. Ztráta muže přes palubu způsobí ztrátu signálu a základna vyhlásí alarm s vysoskou akustickou intenzitou. Základna zároveň rozeznává a zobrazuje jméno chybějícího člena a jména členů zalogovaných do systému, intenzitu signálu jejich vysílače a aktuální stav. Každý vysílač je napájem třemi AAA bateriemi s provozní výdrží několika týdnů. Při vypnutí základny se vysílače přepnou do režimu spánku s životností baterie několika let. Takže pokud plujete s Tomem, Dickem a Harrym nezapomeňte si přibalit také MOBI.
Specifikace

• Systém hlášení muže přes palubu • identifikace PIN kódy • Vysoce kontrastní displej s bílým podsvícením • Spotřeba 50mA při 12V + 50mA pro podsvícení • Komplet se třemi vysílači a bateriemi • Voděodolné vysílače používají standardní AAA baterie • Velikost displeje: 150 x 112 x 42mm • Váha vysílače:100 gramů • Rozměry vysílače 77 x 47 x 38mm max s klipem na opasek

11 799 Kč


Popis

Přístroj Clipper Navtex v sobě promítá 20-ti letou zkušenost z výroby navtex přístrojů. Kompaktní jednotka s vysoce kontrastním LCD displejem bude ozdobou každé palubní desky. Standardní funkce přijímače zahrnují příjem zpráv na frekvencích 518 a 490 kHz do paměti. Při plavbách v jedné konkrétní oblasti se jednotka naprogramuje pouze jednou. V případě potřeby je ale samozřejmě schopna přijímat zprávy z libovolné stanice na světě. Pro co nejlepší komfort je v noci jednotka podsvícená bílým světlem. Stiskem tlačítka se podsvícení automaticky zapne nebo po přečtení zpráv se vypíná. Přístroj šetří baterie i tím, že je možné aktivovat funkci pro automatické vypnutí podsvícení po určité době. Anténa pro příjem nízkofrekvenčních navtex signálů je vysoká jenom 195mm a lze jí snadno namontovat kdekoliv na úrovni paluby.
Specifikace

Provoz na 518 a 490 kHz; 40 znaků na 16-ti řádcích displeje; vysocekontrastní displej s bílým podsvícením; napájecí napětí 12V; spotřeba 50mA/12V. Spotřeba 100mA při podsvícení; automatický časovač vypnutí podsvícení; indikace kvality signálu a chybových hlášení; paměť se uchovává i bez napájení; kompaktní rozměry: délka-150mm, výška-112mm, hloubka-42mm; aktivní mikroanténa: výška-195mm x 40mm. 7m propojovacího kabelu, jako příslušenství lze objednat i montážní sadu na zábradlí.

11 808 Kč

Snadno čitelný displej i v nepříznivých podmínkách je hlavní předností tohoto přístroje. Intuitivní formátování zpráv. Snadné programování. Jednoduché menu umožňuje vybrat si které stanice a které kategorie zpráv chcete přijímat.

Nezatěžuje vaší baterii. Nízký příkon a mód snížené spotřeby zajišťuje minimální odběr energie. Snadné přepínání mezi kanály. Programové automatické přepínání mezi 518Khz a 490Khz. Už nemusíte brzy vstávat abyste přepli kanál. Snadná analýza přijímaného signálu. Spektrální analyzér v reálném čase zobrazuje signál i při příjmu zprávy.
Je navržen pro montáž do panelu a je dodávaný s anténou, napájecím kabelem a krytkou.

Technická data
• paměť bez odběru energie
• 518 & 490 kHz operace s programovatelným přepínáním kanálů
• rozměr displeje: L-150mm, H-112mm, D-42mm,
• panelová montáž
• velká, velmi dobře čitelná písmena
• vestavěný analyzér přijímaného signálu
• vysoce kontrastní displej s bílým podsvícením
• šetření energie podsvícení automatickým vypnutím
• indikace kvality signálu a čítač chybových hlášení
• napájení 12V
• spotřeba 50mA @ 12V (100mA s podsvícením)
• aktivní mikroanténa: H-195mm & 7m kabelu
• možnost montáže na zábradlí

12 389 Kč
Košík je prázdný.
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 2670 e-shop systém banan.cz