AIS

výrobce     cena    

Lze použít jako AIS (Automatic Identification System) anténu nebo záložní anténu VHF lodního rádia. Výška jenom 140mm. Je dodávaná s konektory PL-259 a 18m kabelu (RG58). SPECIFIKACE:Frekvenční rozsah: 156 MHz – 162 MHzImpedance: 50 OhmsPolarizace: VertikálníSWR:

3 324 Kč


Popis

AIS pro PC je dodávaný s licencí software SeaClear, propojovacím kabelem do sériového portu PC a 12V napájecím kabelem. AIS pro PC a konvenční námořní anténa je vše co potřebujete abyste mohli vykreslovat polohy plavidel přímo na vašem PC. Software je kompatibilní s OS Win95, 98, ME, XP, 2000 a NT a obsahuje světovou mapu na které jsou plavidla vykreslována. Libovolné z plavidel na displeji lze označit a zobrazit odpovídající AIS data. Do toho patří název lodě, identifikátor mmsi, zeměpisná poloha, volací znak, cíl plavby, atd. V AIS pro PC je možné také sdílet data s GPS přijímačem. Takto připojená GPS zobrazuje na displeji přímo také vlastní plavidlo s jeho zeměpisnou šířkou a délkou. Jednotka přijímá AIS na obou A i B kanálech. Ve výchozím nastavení střídá mezi oběma kanály. AIS pro PC lze použít i pro další PC software, které mají schopnost vstupu AIS dat. Podrobnosti o možnosti propojení s dalším software vám poskytne prodejce tohoto software. Jednotka přenáší data ve formátu NMEA 0183HS s rychlostí 38 400 baudů tak, aby vyhovovala VDM AIS a ITU-1371. Pokud vaše PC neobsahuje 9pinový seriový vstup, lze použít levný USB konektor, který lze objednat přímo na našem shopu http://www.e-4u.cz/.
Specifikace

Pracovní frekvence 162,025 a 161,975 MHz. Napájecí napětí 10-16Vss. Spotřeba proudu 43mA. Vysílané zprávy 1, 2, 3, 4, 5, 11 a 21. Anténa - 50 Ohm BNC konektor. Data konektor - 9 pinů, typ D. Montáž pomocí dvou přírub. Rozměry - 115mm x 100mm x 30mm. Výstupní formát: NMEA 2000 (3840 Baudů); VDM obálka řetězce odpovídá ITU-1371. NMEA RMC z GPS. (Různé parametry přijímače jsou továrně přednastaveny, ale lze je měnit z PC pokud vlastníte odpovídající software.)

5 968 Kč

AIS (Automatic Identification System) Anténa SPECIFIKACE:Frekvenční rozsah: 161.975 MHz – 162.025 MHzImpedance: 50 OhmsPolarizace: VertikálníSWR:

6 199 Kč

Splitter antény AIS, který umožňuje plnou funkčnost palubní antény FM pro vysílačky VHF a transpondéry AIS. Díky speciálním elektronickým součástem jsou minimalizovány ztráty výkonu, takže rádiový systém i transpondér AIS mohou pracovat s plnou silou signálu. Integrovaná funkce autotestu nepřetržitě monitoruje provoz zařízení a v případě poruchy nebo problémů s anténou vydává optický alarm prostřednictvím integrované LED diody. Tzv. fail-safe obvody zajišťují, že VKV rádio má vždy přednost před přenosem dat AIS, a zajišťují nepřerušovaný rádiový provoz. Volitelně lze připojit také FM rádio. Technické údaje: Napájení: Napájení: 12V až 24VHmotnost: 230 gRozměry: 128 x 36 x 88 mmSpotřeba proudu: 100 mA až 150 mAProvozní teplota: -15 °C až +55 °CVodotěsnost: IPX2 Obsah dodávky: CUBO-162, montážní šablona, upevňovací šrouby, návod k použití, propojovací kabel BNC-PL, propojovací kabel PL-PL.

6 785 Kč

Easy Rescue je osobní AIS S.A.R. vysílač. Muž přes palubu v noci na moři nebo na oceánu nemusí být až tak ztracený případ pokud má tento přístroj u sebe. Tato verze se aktivuje ručně. Verze automatic se aktivuje jakmile se dostane do vody. AIS přijímače "vidí" MOB polohu a mohou se k němu snadno vrátit.


AIS-SART – position live on chartplotter/PC
The Easy Rescue transmits the position of a liferaft / lifeboat directly to all AIS receivers within range.

Functionality:
The Easy Rescue is an AIS-SART. With a built in GPS it transmits an emergency AIS-SART sentence which triggers an alarm on all AIS enabled chart plotters / PC’s within range, along with the Lat/Long of the liferaft / lifeboat. The GPS is a new generation fast acquiring type and the VHF AIS transmitter repeats the message and position several times per minute. This enables all vessels within range to assist with the rescue if they have an AIS receiver or transponder.

What else do I need?
Apart for an AIS receiver or transceiver connected to a chart plotter / PC, nothing. The Easy Rescue is used on liferaft / lifeboat. To operate just slide the safety cover off (releasing the coiled antenna) and press ON. A test button allows regular test of GPS function, battery state etc.

10 637 Kč


Popis

AIS radar je první samostatný AIS přijímač/plotr který je speciálně navržen pro nekomerční malé lodě. Displej zobrazuje v dosahu 1, 2, 4, 8, 16 a 32 námořních mil plavidla vysílající AIS signál ve formátu, který je podobný běžnému radaru. Stopa pohybu plavidel zřetelně zobrazuje relativní trasy všech zobrazených cílů na displeji. Políčko napravo zobrazuje rychlost vzhledem k zemi, název lodě, identifikátor mmsi a zeměpisnou šířku a délku cíle vybraného uživatelem. Kompaktní přístroj má bílé podsvícený LCD displej, je napájený z 12V a má velmi nízkou spotřebu proudu. Ovládání AIS radaru je velmi jednoduché.
Specifikace

Systém automatické identifikace objektů AIS je systém VHF transpondérů vysílajících data identifikující plující objekt. Vysílá se název lodě, MMSI identifikátor, zeměpisná šířka a délka polohy plavidla, rychlost, směr a kurz plavidla . Všechna plavidla výtlaku nad 300 tun a všechny osobní lodě jsou povinny používat AIS transponder. Transpondér tak pomáhá monitorovat provoz plavidel a snižuje pravděpodobnost srážky lodí v oblastech s vysokou hustotou plavidel.

Více informací k přístroji ( manuál zapojení)

10 979 Kč

Easy Rescue je osobní AIS S.A.R. vysílač. Muž přes palubu v noci na moři nebo na oceánu nemusí být až tak ztracený případ pokud má tento přístroj u sebe. Verze automatic se aktivuje jakmile se dostane do vody. AIS přijímače "vidí" MOB polohu a mohou se k němu snadno vrátit.


AIS-SART – position live on chartplotter/PC
The Easy Rescue transmits the position of a liferaft / lifeboat directly to all AIS receivers within range.

Functionality:
The Easy Rescue is an AIS-SART. With a built in GPS it transmits an emergency AIS-SART sentence which triggers an alarm on all AIS enabled chart plotters / PC’s within range, along with the Lat/Long of the liferaft / lifeboat. The GPS is a new generation fast acquiring type and the VHF AIS transmitter repeats the message and position several times per minute. This enables all vessels within range to assist with the rescue if they have an AIS receiver or transponder.

What else do I need?
Apart for an AIS receiver or transceiver connected to a chart plotter / PC, nothing. The Easy Rescue is used on liferaft / lifeboat. To operate just slide the safety cover off (releasing the coiled antenna) and press ON. A test button allows regular test of GPS function, battery state etc.

15 195 Kč
Nové
A20001 easyTRX3-IS-IGPS-N2K-WiFi

FunkceVysílací výkon 5 W, vyšší přenosové rychlosti a technologie SOTDMA - to vše obsahuje nový easyTRX3, nová generace vysílače AIS třídy B od společnosti Weatherdock.Pevné a vodotěsné pouzdro easyTRX3 má aktuální konektorovou konektivitu pro NMEA2000, 3*NMEA0183 i USB.Vysílač třídy B lze snadno konfigurovat doma, protože napájení je po připojení k počítači zajištěno přes USB. Stejné je to i s interním úložištěm: pro čtení dat není třeba externí napájení.EasyTRX3 pracuje s technologiemi SOTDMA. To znamená, že zařízení skenuje použité časové sloty a rezervuje volné sloty pro vlastní přenos. Ostatní jednotky AIS třídy B jsou informovány, že tento slot bude použit i pro další přenos. Díky zvýšenému vyzářenému vysílacímu výkonu 5 Wattů a podřízené rychlosti přenosu nový easyTRX3 zvýší vaši navigační práci a bezpečnostní palubu - vidět a být ještě lépe vidět - co ještě potřebujete?Obsahuje rozšíření Wifi PopisAIS třídy B SOTDMAVyzařovaný výkon 5 WVyšší přenosové rychlosti (v závislosti na rychlosti)Integrovaný rozdělovač VHFIntegrovaná anténa a přijímač GPSPřipojení NMEA2000, NMEA0183 a port USBCPA-Alarm a kotevní alarmInterní paměť; možnost odečítání s napájením přes USBMožnost konfigurace s napájením USBMožnost čtení z interní paměti dat s napájením USBPevné a vodotěsné pouzdroVyhovuje nové mezinárodní normě IEC62287-2 Technická data1 kanálový transpondér VHF2kanálový VKV přijímač pro frekvence AIS 161,975 MHz a 162,025 MHzVícekanálový přijímač GPSCitlivost kanálů: ≤ -112 dBmTřída ochrany IP67 (prachotěsnost a vodotěsnost proti dočasnému ponoření)Konektor antény GPSInstalace v podpalubíProvozní teplota: -10 °C - +55 °CTyp telegramu NMEA: VDMVysílací výkon: 5 wattů / 1 wattRozměry (d/š/v): 180 mm x 120 mm x 50 mmHmotnost: přibližně 700 g

30 979 Kč

Fully Capable Class B AIS Transponder for Pleasure Craft and Fishing Boats What is an AIS transponder An AIS transponder on your boat automatically receives information broadcast by other AIS-equipped vessels and base stations, all while your own vessel"s static and dynamic information is being transmitted. AIS signals may reach where radar cannot, showing AIS-equpped vessels that might otherwise be hidden, such as on the other side of an island or behind a larger vessel. SOLAS commercial vessels are already required to carry a Class A AIS transponder, so your position will be known by nearby large vessels. The MA-500TR increases your safety at sea. Class B AIS transponder The MA-500TR is a Class B AIS transponder for Non-SOLAS vessels such as pleasure craft, work-boat and small vessels. Your vessels information will automatically be transmitted at fixed intervals or under base station control. The MA-500TR receives dual AIS channels (Ch. 87B and Ch. 88B) simultaneously and receives both Class A and Class B AIS information. Transmitted information by MA-500TR is: MMSI code Vessel name Call sign Type of ship GPS antenna position Ship"s position SOG (Speed over ground) COG (Course over ground) UTC date and time GPS antenna type PA (Position Accuracy) Simple operation The Plotter display looks like a marine radar display. North-up, course-up and range zoom from 0.125 NM to 24 NM are supported. The Target list display shows all detected AIS equipped vessels and targets. The Danger list display shows a list of vessels that are within 6 NM CPA and 60 minutes TCPA from your vessel. The Danger list can be sorted by CPA or TCPA order. In addition to these display types, the Detail screen shows various information about the selected AIS target. CPA and TCPA for collision-risk management When a vessel comes into the CPA and TCPA range, the vessel icon blinks on the Plotter display and emits a beep sound. When connected to external audio equipment installed on the deck tower, the collision alarm function will alert you even when you are away from the AIS transponder. Individual DSC call* When connected to a compatible Icom VHF radio. It"s easy to make an individual DSC call. Select a vessel using the MA-500TR"s cursor keys and then push the "DSC" button on the MA-500TR. It is not required to input an MMSI number manually. 100 Waypoints memory Up to 100 waypoints can be stored on the waypoint list. The "MOB" button allows you to set a waypoint on your current position instantly. Safety-related message When the MA-500TR receives a safety-related message from a Class A AIS transponder, the message icon appears on the Plotter display. Up to 20 received DSC messages are automatically stored in the log memory. 3-line NMEA input/output The MA-500TR has 15-pin D-SUB connector providing 3-lines of NMEA input/output on the rear panel. The supplied NMEA connector cable simplifies the installation and connection to the VHF radio and other navigation equipment. GPS receiver comes with MA-500TR The MX-5000 GPS receiver is a 12 channel parallel GPS receiver with SBAS function. Other features Full dot-matrix display with adjustable backlight and contrast IPX7 waterproof protection (up to 1m depth of water for 30 minutes, except connections) Self diagnosis function Flush mount installation with optional MB-75 Slow warm function

33 033 Kč
Košík je prázdný.
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 2842 e-shop systém banan.cz