Staňte se kapitánem, autor Roman Verba

Staňte se kapitánem, autor Roman Verba

Kniha je určena jako studijní materiál pro přípravu na chorvatský průkaz "Voditelj brodice kategorija B" ať už v rámci kurzů jachtingu, nebo pro samostudium. Vzhledem k přehlednosti zpracování kniha poslouží kapitánům i jako příručka, kterou si mohou vzít s sebou na každou plavbu.

Kniha je plná originálních obrázků z navigace, světel z Colregu, značek na mapě, chorvatských předpisů v kvalitě a aktuálnosti jaký zatím u nás nebyl publikován. Kroužková vazba, praktické plastové desky chránící knihu před kapkami vody a odolnější papír jsou u jachtařů zcela na místě.

Makety knihy byly po dobu 6-ti měsíců používány během kapitánských kurzů s cílem ověřit v praxi názornost výuky. Kniha je uspořádána s ohledem na maximální didaktickou účinnost a pomůže čtenáři krok za krokem nastudovat vše, co je nezbytné pro úspěšné složení zkoušky.

Text knihy obsahuje následující didaktické prvky:

- výklad je ve většině případů veden formou správné odpovědi na otázky pokládané zkušebním komisařem
- většina textu je bohatě doplněna barevnými obrázky
- kapitoly věnované pravidlům a předpisům jsou pojaté jako jejich výklad zjednodušující pochopení
- do knihy jsou zařazeny zkušební kartičky, které čtenář může vystřihnout a použít pro ověření a prohloubení svých znalostí
- nově je kniha doplněna praktickými příklady z navigace a cvičnou mapou

Mimo obvyklý obsah jsou do knihy zařazeny i zcela nové kapitoly, pojednávající o rozsahu oprávnění průkazu Voditelj brodice, chorvatské legislativě a specifických plavebních předpisech. Kapitola Plavba v noci jedinečným způsobem podrobně vysvětluje, jak lze pomocí světel, která plavidla v noci vystavují, zabránit nebezpečí srážky.

kod : Stantesekapitanemkniha

Běžná cena: 366 Kč
Cena s DPH: 276 Kč
Košík je prázdný.
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
zboží v e-shopu: 2675 e-shop systém banan.cz